náměstí Hrdinů 109, 68603 Staré Město, Česká republika
| List Number: | COBI-1685 |
| EAN: | 5902251016852 |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | COBI |
| Loyalty Points: | 6 |
| Price excluding VAT: | 618,62 Kč |

Did you know:
Technical specifications:
British presenter Jeremy Clarkson:
,,I should have listened to Hammond when he told me not to go there. Changing the wheels on a single-seater looks so simple. But it’s not. Among otherwise well-coordinated mechanics, I managed to cause such a mess that the car went off without one wheel—my wheel."
Our review
| Version (series) | 07/2025 |
|---|---|
| Scale | 1:26 |
| Number of figurines | 2 pcs |
| Dimensions after assembly | 21,5 x 8 x 5 cm |
| Box dimensions | 39,5 x 28 x 6 cm |
| Number of pieces | 477 pcs |
| Package weight | 755 g |
| Recommended age | 8+ |
| Collection | Action Town |
| Contains luminous blocks | No |
| Material | Plastic |
| Compatible with other brand of kits | Yes |
+ Skvělá komunikace
Všechno proběhlo bez problémů.
+ Rychlost dodání
- Nic
Velmi rychlé dodání.Úplná spokojenost.
+ Rychlost zpracovani i odeslani zasilky
+ Rychlé a solidní jednání.
COBI building sets are known for their emphasis on realistic representation of both military and civilian vehicles. One of the key parameters that influences the final model is the scale of the ...
Read whole
When people hear the phrase plastic building blocks, most automatically think of the legendary LEGO brand. In recent years, however, the European brand COBI has also been gaining increasing popularity, ...
Read whole
Cobishop - Ondřej Vašťák
náměstí Hrdinů 109,
68603 Staré Město,
Česká republika
We respect your privacy.
Cobishop.cz uses cookies that are necessary for the proper functioning of the website (essential cookies), to measure traffic (analytical cookies) and to personalize advertising (marketing cookies). In order to use cookies we need your kind consent. Thank you for helping us to improve our services. Click HERE for detailed information.